Вести Свет Ударни вести

Серија земјотреси во Романија

Сподели:

 

Во текот на ноќта, Романија беше погодена од серија земјотреси, од кои најсилниот беше 4,3 степени според Рихтеровата скала.

Уште два послаби земјотреси со јачина од 3,9 и 3,2 степени се почувствувани синоќа, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

 

Сподели: