7 дена Вести

Сончево и посвежи утра

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Претпладне со ниска облачност, а од пладневните часови сончево со мала до умерена облачност и посвежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од -5 до 11 степени.

 

 

Во Скопје претпладне значително облачно и свежо, преку денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сподели: