Спорт

Составот на Романија на ЕУРО 2016

Сподели:

Фудбалската репрезентација на Романија ја објави листата од 28 фудбалери, од која селекторот Ангел Јорданеску треба да одбере 23 играчи кои ќе настапат на ЕУРО 2016.

романија

Завршниот список ќе биде објавен најдоцна на 31 мај.

Голмани: Ciprian Tatarusanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra Giurgiu).

Одбрана: Cristian Sapunaru (Pandurii Targu Jiu), Alexandru Matel (Dinamo Zagreb), Vlad Chiriches (Napoli), Valerica Gaman (Astra Giurgiu), Cosmin Moti (Ludogorets), Dragos Grigore (Al-Sailiya), Razvan Rat (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo Bucharest), Alin Tosca (Steaua Bucharest)

Среден ред: Mihai Pintilii (Steaua Bucharest), Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva), Adrian Ropotan (Pandurii Targu Jiu), Andrei Prepelita (Ludogorets), Adrian Popa (Steaua Bucharest), Gabriel Torje (Osmanlispor), Alexandru Chipciu (Steaua Bucharest), Alexandru Maxim (Stuttgart), Nicolae Stanciu (Steaua Bucharest), Lucian Sanmartean (al-Ittihad)

Напад: Claudiu Keseru (Ludogorets), Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Cordoba), Denis Alibec (Astra Giurgiu), Ioan Hora (Pandurii Targu Jiu), Andrei Ivan (CSU Craiova)

романија1

Романците ќе играат во групата со домаќинот Франција, Албанија и Швајцарија.

The post Составот на Романија на ЕУРО 2016 appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: