Вести Македонија Ударни вести

Со ноќен радар 135 санкции за брзо возење на територија на цела држава

  Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе зајакната акциска контрола на територијата на државава, за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 135 возачи. Од нив, девет возила се движеле со брзина над 50 […]