Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Груби – Линхарт: Северна Македонија заслужува отварање на преговорите со ЕУ

  Првиот вицепремиер на Владата и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г. Артан Груби, денес оствари средба со сојузниот министер за европски и меѓународни работи на Република Австрија, Михаел Линхарт.         Двајцата соговорници заклучија дека билатералните односи се одлични во сите области и дека во овој дух ќе продолжат […]