Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери-Грегорчич: Делување на ЕУ за забрзување на процесот и отпочнување на преговорите

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со Делегација на Комисијата за надворешна политика…

Повеќе