Вести Македонија Ударни вести

Адеми: Без вакцини нема образовен процес

  Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска апелираше до родителите да ги вакцинираат децата по вчерашната одлука на Владата дека во прво одделение ќе бидат запишани само тие со потврда дека ги примиле задолжителните вакцини. Адеми најави дека ќе се следи состојбата и ако има потреба покрај теренска вакцинација ќе се отворат и […]