Вести Македонија

Деца донесени на Детска клиника – на роденденска забава се напиле дезинтал

  Три деца синоќа биле донесени во Клиниката за детски болести откако на роденденска забава во игротека се напиле течност, најверојатно дезинтал, соопшти МВР. – На 11.06.2023 во 20.40 часот во Полициската станица Аеродром, од ЈЗУ – Клиника за детски болести, било пријавено дека во 18.00 часот во клиниката биле донесени тројца малолетници со црвенило […]

Вести Македонија Ударни вести

“АЛКАЛОИД”: DEZINTAL 0,2% во ново пакување

  Растворот за чистење и дезинфекција на сите видови површини со продолжено дејство „Дезинтал“ отсега во ново пакување.              DEZINTAL 0,2% BO НОВО ПАКУВАЊЕ