Вести Македонија Ударни вести

Главна расправа за предметот „Тврдина 2“ – исклучена јавноста поради изведување доверливи информации

Во скопскиот Кривичен суд денеска почна главната расправа за предметот „Тврдина 2“, во кој според обвинението од СЈО, непосредно по објавување на опозициските „бомби“, биле уништени системи за следење на комуникации. Првообвинет во овој случај е поранешниот началник на  Управата за безбедност и контраразузнавање Горан Грујовски и шест вработени во Управата. На Грујовски, кој е во бегство, ќе му […]