Температури до 41 степени и УВ 10

Сподели

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денес (18.07 2023 год.): Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 34 до 41 степени. УВ=10

 

 

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: сончево и многу топло со умерен до повремено засилен ветер од северен правец. T= 37 °C, P= 981 hPa, U= 30 %, V= 5 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).