Вести

Терористички напад во трговски центар во Тел Авив

Сподели:

teroristicki-napad-vo-tel-aviv

Во терористички напад во Тел Авив, Израел, синоќа тешко биле ранети шест лица, додека три биле убиени, јавија светските медиумите, повикувајќи се на информации од израелската полиција.

Терористичкиот напад се случил во трговскиот центар „Шарон“, а според зборовите на портпаролот на полицијата, подрачјето веднаш било евакуирано. Медиумите шпекулираат дека нападот го извеле ортодоксни Евреи.

„Шарон“ е најголем затворен трговски центар во земјата, а отворен за посетители бил пред помалку од една година. Се наоѓа во поширокиот центар на градот. На социјалните мрежи бргу по нападот се појавила и снимка на која се гледа како полицаец убива еден од напаѓачите.

http://meta.mk/teroristichki-napad-vo-trgovski-tsentar-vo-tel-aviv/

Сподели: