Тридневна жалост во Грција по железничката несреќа

Сподели

 

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис од денеска до петок прогласи тридневна жалост во Грција по железничката несреќа кај Лариса во која најмалку 32 лица го загубија животот.

Знамињата на сите јавни објекти ќе бидат на половина копје и одложени се сите јавни настани.