Вести Македонија Ударни вести

ЦУКС: Улиците и булеварите се чисти, но возете внимателно

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје ги известува сите учесници во сообраќајот дека во овие утрински часови сообраќајот на сите булевари, улици и крстосници се одвива со намален интензитет по чисти, но водени коловози, па оттука ЦУКС апелира до сите возачи и учесници во сообраќајот да бидат претпазливи и внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот, особено затоа што во текот на денот се очекуваат нови врнежи од снег.

Сподели: