Вести Македонија Топ теми Ударни вести

УЈП запечати со пломби голем број маркети заради утврдени неправилности

Сподели:

 

Голем број маркети утрово беа запечатени со жолти ленти и пломби, на коишто пишува дека е затворено од Управа за јавни приходи.

Во гостувањето во емисијата Топ Тема на Телма, директорката на УЈП, Сања Лукаревска изјави дека повеќе од 300 инспектори и контролори од УЈП се во инспекциски надзор во 84 објекти на КАМ маркетите заради регистрирани неправилности.

 

„Во моментов повеќе од 300 колеги од Управата за јавни приходи се во сите подружници на КАМ маркетите, заради утврдени соодветни неправилност“, информираше во Топ Тема, директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска.

Таа кажа дека акцијата ја спроведуваат инспектори и контролори и други овластени лица.

Сподели: