Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Вархели: EУ донесе одлука за почеток на преговорите со Македонија и Албанија

Еврoпската Унија донесе одлука за почеток на преговорите со Македонија и Албанија.

„Задоволен сум што земјите членки на ЕУ денеска постигнаа политички договор за отворање преговори со Албанија и Северна Македонија. Им честитам на двете земји“, напиша на твитер еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји.Вархеји.

Сподели: