Македонија Музика и Филм

Васил Гарванлиев со „Here I stand“ на Евровизија во Ротердам (ВИДЕО)

Сподели:

 

Македонскиот претставник на овогодинешната „Евровизија“, Васил Гарванлиев, сподели видео од песната со која ќе настапи во Ротердам, Холандија.

 

 

Песната „Here I stand“ е авторско дело на Васил Гарванлиев, а продукцијата и аранжманот се на Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

 

Сподели: