Спорт

(Видео+Фото): Со грандиозна парада, Лестер ја прослави титулата во Англија!

Сподели:

Новите шампиони на премиер лигата Лестер, уште еднаш ја прослави титулата шампион на Англија.

leicester parade

Лестер го живее својот најубав сон со освојувањето на титулата шампион, а играчите на оваа екипа со парада низ градот заедно со навивачите ја прославија титулата.

Улиците на Лестер беа преполни, а меѓу играчите и навивачите владееше одлична атмосфера пред 100 илјадната публика.

leicester parade3 leicester parade5

Овој клуб успеа да оствари историски успех и навивачите тоа знаеја да го наградат.

Сега за нив следи пауза од неколку недели, а тогаш почнуваат подготовките за наредната сезона во која Лестер за прв пат во клубската историјата ќе настапи во Лигата на шампионите.

FBL-ENG-PR-LEICESTER-PARADE Leicester City Championship winners Bus Parade leicester parade1

The post (Видео+Фото): Со грандиозна парада, Лестер ја прослави титулата во Англија! appeared first on Спорти.


Source: Sporty

Сподели: