Спорт

(ВИДЕО) Како се движеле платите на ракометарите на Вардар во последните 10 сезони – Кој бил најплатениот?

Сподели:

Handball tv ги објави платите на ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар.

Според овие информации, најплатен ракометар на РК ВАРДАР е хрватот Игор Карачиќ со 15.500 евра месечно, по него следат Тимур Дибиров и Даинис Криштопанс со по 15 илјади евра месечно.

По овие двајца следува голманот Арпад Штербик со 14,800 евра месечна плата, па Лука Циндриќ со 12,500 евра, а капитенот Стојанче Стоилов е шести со 10 илјади евра заедно со Вуко Борозан, Алекс Душебаев, и Сташ Скубе…

Погледнете како се движеле платите на ракометарите на Вардар во последните 10 сезони во оваа одлична видео компилација направена од Handball TV….

The post (ВИДЕО) Како се движеле платите на ракометарите на Вардар во последните 10 сезони – Кој бил најплатениот? appeared first on .

Powered by WPeMatico

Сподели: