Спорт

ВИДЕО: Најлудиот автограм на светот – Нема да верувате на што бараше потпис овој фан на боксерот Јубанк?

Сподели:

Легендарниот британски боксер Крис Јубанк џуниор беше изненаден кога беше спречен од група фанови на боксот додека се шеташе низ Њукасл.

Не толку поради фактот што фановите сакаа да разговараат со легендата за боксот, туку поради желбата на еден од нив Јубанк да го остави својот потпис на микробранова печка што ја држеше во рацете. Тоа се случи на крајот…

Јубанк има 30 победи и само два порази во кариерата и сака повторно да се бори за титулата шампион во супер-средна категорија. Тој е во Њукасл бидејќи има натпревар со Германецот Ваник Авиџан.

Тој е голем фаворит на тој натпревар, и по евентуалната победа, може да добие шанса повторно да се бори за шампонскиот појас.

The post ВИДЕО: Најлудиот автограм на светот – Нема да верувате на што бараше потпис овој фан на боксерот Јубанк? appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: