Спорт

ВИДЕО: Цел свет чекаше да го види ова – Буцкото од Кина ги покажа своите фудбалски квалитети!

Сподели:

Бизарна фудбалска приказна од Кина привлече големо внимание кај љубителите на спортот ширум светот.

Еден богат човек од Кина го купи второлигашот Зибо Чи за да може неговиот син Хе Шинху (35) да игра колку што сака.

Наследникот, кој тежи дури 126 килограми, и секој натпревар започнува во почетниот состав ги игра сите 90 минути.

Сега можете да видите како игра:

Синот на сопственикот на клубот гордо ја носи 7-ката на грбот и е одговорен за сите прекини, а колку е успешен во тоа говори и фактот што Зибо има само еден бод по пет натпревари и е закован на дното на табелата.

Тато не се грижи за тоа, важно е дека наследникот игра и е среќен….

The post ВИДЕО: Цел свет чекаше да го види ова – Буцкото од Кина ги покажа своите фудбалски квалитети! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: