Спорт

ВИДЕО: Ваква тројка во кошарката ретко се гледа – Погледнете од каде погоди кошаркарот на Бетис!

Сподели:

Кошаркарите на Бургос победија на гостувањето кај Бетис 85:76, но резултатот остана во втор план поради неверојатниот кош кој го постигна гостинскиот играч Џером Рендл.

На крајот од третата четвртина при водство на гостите од 62:59, aмериканецот кој настапува за Украина, речиси од очај, со една рака ја исфрли топката над чуварот и го погоди кошот!

Ваков погодок на кошаркарските терени многу ретко се гледа…

The post ВИДЕО: Ваква тројка во кошарката ретко се гледа – Погледнете од каде погоди кошаркарот на Бетис! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: