ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели

 

МАКЕДОНИЈА – Во текот на денот времето ќе биде сончево и топло со умерен до засилен јужен ветер. Кон крајот на денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Минималната температура ќе се движи од 11 до 19, а максималната од 29 до 36 степени.

Во Скопје, попладне со услови за пороен дожд и грмежи. Температурата од 16 до 34 степени.

Вo сабота ќе преовладува променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи, а во недела условите за нестабилност ќе бидат помали.