7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска времето ќе биде претежно сончево, а утре облачноста ќе се зголеми и дневната температура ќе биде во благ пораст. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 23 степени. Во Скопје од 9 до 20 степени.

Од четврток следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Сподели: