7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од -1 до 10 степени.

 

 

Следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Сподели: