7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8.

Температурата ќе се движи од 5 до 31 степени.

 

 

Наредните денови ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Сподели: