Вести Изјави Македонија Ударни вести

ЗАЕВ: Историска одлука во овие тешки времиња за нашиот народ!

 

Донесена е одлука! Северна Македонија почнува преговори за членство во Европската Унија. Историска одлука во овие тешки времиња за нашиот народ.

Нема веќе никакви пречки ниту услови. Европската Комисија треба да ги спроведе подготовките, а првата меѓувладина конференција ќе се одржи најбрзо што може.

Честитки граѓани, како што успеавме да се кренеме на патот до НАТО и ЕУ, така заедно ќе се справиме и со заразата која го напаѓа светот!” – изјави лидерот на СДСМ, Зора Заев.

Сподели: