Вести Македонија Ударни вести

Заев со честитка до Бајден: Сигурен сум дека ќе продолжиме да ги развиваме одличните односи кои ги имаме

Сподели:

 

Премиерот Зоран Заев со честитки до новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден.

Заев на својот официјален фб профил, изјави:

“Честитки за новоизбраниот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис! Сигурен сум дека ќе продолжиме да ги развиваме одличните односи кои ги имаме со САД и да го продлабочуваме нашето сојузништво во НАТО, но и на сите полиња. Иднината пред нас е светла!”

 

Сподели: