Вести Македонија

Заев влезе во премиерскиот кабинет

Сподели:

Новиот премиер, Зоран Заев, во 12.30 часот влезе во кабинетот на премиерот во Владата на Република Македонија, каде беше пречекан од техничкиот премиер Емил Димитриев.

Димитриев срдечно го пречека Заев и му ја предаде функцијата.

Заев во Владата стаса во придружба на неколку членови на новиот владин кабинет.

Сподели: