Вести

Аеродромот во Брисел остана без струја

Сподели:

Zaventem-brisel-860x680

На бриселскиот аеродром рано утринава снема струја поради што привремено била запрена регистрацијата на патниците.

Дефектот во меѓувреме бил поправен, изјави портпаролката на аеродромот.

Прекинот на електричната енергија се случил во 6 часот утрината во секторот за заминувања, кој минатата недела беше целосно ставен во функција откако целосно беше уништен во самоубиствениот бомбашки напад на Исламска држава на 22 март, кога беа убиени 16 лица.

http://meta.mk/aerodromot-vo-brisel-ostana-bez-struja/

Сподели: