Вести Свет Ударни вести

Архангелск: Експлозија во близина на објектот на Руската федерална служба за безбедност

Руската информативна агенција ТАСС објави вест во која се вели дека во Архангелск, во раните утрински часови, од засега непознати причини, дошло до експлозија во близина на објектот на Руската федерална служба за безбедност (ФСБ). Во експлозијата животот го загубило едно лице.

Засега нема информации за причините за експлозијата.

Сподели: