Вести Македонија

Д-р Лазаров: До 11 часот во државава се издадени 6.200 кутии дијазепам

Сподели:

 

Докторот Ненад Лазаров на својот фејсбук профил сподели информација, дека утрово до 8.30 часот издадени се 1150 кутии дијазепам, а оваа бројка до 11 часот е зголемена на 6200 кутии.

 

 

Оваа статистика е објавена од матичен лекар, согласно податоците на системот „Мој термин“.

 

 

Во текот на вчерашниот ден биле издадени близу 9.500 кутии Диазепам.

Сподели: