Дали знаете дека Мбапе има помал брат? – Еве како се вика и каде ќе игра следната сезона

Сподели

Помладиот брат на фудбалерот Килијан Мбапе, 15-годишниот Итан Мбапе, потпиша професионален договор со Пари Сент Жермен, соопшти клубот од Париз.

Итан Мбапе потпиша тригодишен договор со парискиот клуб.

Досега младиот фудбалер играше за резервниот тим на Пари Сент Жермен.

The post Дали знаете дека Мбапе има помал брат? – Еве како се вика и каде ќе игра следната сезона appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico