Вести Изјави Македонија

Дехари: Подобро е да бидеме противник на ВМРО-ДПМНЕ

Сподели:

Градоначалникот на Општина Кичево, Фатмир Дехари, денеска на средбата со евроамбасадорот Самуел Жбогар рече дека подобро е ДУИ да биде противник на ВМРО-ДПМНЕ, објави Фокус.

fatmir-dehari1-1

На прашањето на Жбогар, дали е подобро ВМРО-ДПМНЕ да коалицира со ДУИ или да му биде противник, Дехари рекол дека подобро би ја избрал за опонент, затоа што тоа би го мотивирало да работи повеќе.

Според Жбогар, многу е битно да се формира влада која ќе се занимава со приоритетните реформи, кои се нотирани во последниот извештај на Европската Комисија.

Сподели: