Вести Македонија Статуси Ударни вести

Димитров: Долниот дом на Шпанија го ратификуваше протоколот за НАТО

Сподели:

 

Долниот дом на шпанскиот Парламент денеска го ратификуваше Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО.

„Долниот дом во Мадрид, утрово го ратификуваше пристапниот НАТО протокол со 279 гласа ‘за’ и 1 глас против! Muchas Gracias! Следната и последна станица: Сенатот…“, напиша министерот за надворешни работи, Никола Димитров на својот фб профил.

 

Сподели: