Вести Македонија Ударни вести

Дојава за поставена бомба пред МНТ, полицијата е на лице место

Сподели:

 

Блокирани се сите патишта кои водат до Македонскиот народен театар поради пријава за поставен екплозив, пренесува ТВ21.

Полицијата се наоѓа на лице место, засега нема информации дали пријавата е лажна.

Сподели: