Спорт

,,Ер Канада,, цел на крадци – Иако бил дома, остана без мини богатство!

Сподели:

Легендарниот НБА кошаркар и поранешен играч и ѕвезда на Атланта Хоукс и Торонто Репторс, Винс Картер, остана без огромна сума на пари.

Ова беше тензичен викенд за поранешниот кошаркар бидејќи беше жртва на кражба во неговиот дом, а крадците му однесоа 100.000 долари.

,,Ер Канада,, во тој момент бил во куќата, со сопругата Сонди и двете деца. Кога ги слушнале провалниците се сокриле во плакарот каде сопругата повикала полиција, но за жал, провалниците биле брзи и агилни, па избегале пред да стигнат.

Картер е сопственик на пиштолот „Пустински орел“ кој цело време бил со него во плакарот, но за безбедност на неговото семејство не се осмелил на луд начин да се справи со крадците….

The post ,,Ер Канада,, цел на крадци – Иако бил дома, остана без мини богатство! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: