Вести Изјави Македонија Ударни вести

Филипче: Најдобрата превенција е носењето на маска и дистанцата (ВИДЕО)

Сподели:

 

Министерот за здравство, Венко Филипче повторно упати апел да се носат маски и да се одржува физичка дистанца.

-“Ниту здравствените работници, ниту здравствениот систем не можат сами да ја ја добијат оваа битка. Мора сите да бидеме свесни дека најдобрата превенција е носењето на маската и дистанцата.Таму каде што се почитувале мерките нема новодијагностициран случај” – изјави министерот Филипче.

 

Да се носат маски и да се одржува физичка дистанца

Да се носат маски и да се одржува физичка дистанца. Ниту здравствените работници, ниту здравствениот систем не можат сами да ја ја добијат оваа битка. Мора сите да бидеме свесни дека најдобрата превенција е носењето на маската и дистанцата. Таму каде што се почитувале мерките нема новодијагностициран случај.

Gepostet von Венко Филипче am Sonntag, 4. Oktober 2020

Сподели: