Вести Македонија Спорт

ФК Академија Пандев им подели новогодишни пакетчиња на најмалите членови на фудбалската школа

Сподели:

 

Традиционално како и секоја година, ФК Академија Пандев им подели новогодишни пакетчиња на најмалите членови на фудбалската школа во Струмица.

 

 

Дедо Мраз им ги подели пакетчињата, а децата имаа шанса и да се дружат и со нивните фудбалски идоли од сениорскиот тим. Со оваа заедничка дружба ја испраќаме 2019та година и со многу позитивна енергија ја пречекуваме новата 2020. На сите ви посакуваме среќни и весели празници!

 

denesmagazin.mk

Сподели: