(ФОТО) КАКОВ ЦАР! Проба да го зафркне Ибра, па доби брутален одговор!

Сподели

Физичката сличност меѓу кошаркарот Нихад Џедовиќ и Златан Ибрахимовиќ е забележлива на прв поглед.

На новинарско прашање дали е во роднинска врска со Златан, кошаркарот на Баерн Минхен даде духовит одговор:

,,Не, татко ми никогаш не бил во Шведска!

Кога ја слушна оваа изјава, Златан имаше коментар со кој му ја затвори устата на Џедовиќ:

,,Можеби татко ти не бил во Шведска, но мојот дефинитивно бил во Босна и Херцеговина.

The post (ФОТО) КАКОВ ЦАР! Проба да го зафркне Ибра, па доби брутален одговор! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico