Спорт

(ФОТО) Кој има ќе троши – Мејведер за внукот троши цело богатство на подароци!

Сподели:

Американскиот боксер Флојд Мејведер на својот внук му купил автомобилско седиште за неверојатни 18 илјади долари.

фото: Instagram

Еден од најбогатите спортисти во светот на почетокот на 2021 година стана горд дедо на малиот Кентрел Јуниор, кој на светот го донесе ќерката на Флојд, Јаја.

Очекувано, познатиот дедо секојдневно го опсипува својот внук со луксузни подароци, па наследникот веќе има златен „ролекс“ обложен со дијаманти.

фото: Instagram

The post (ФОТО) Кој има ќе троши – Мејведер за внукот троши цело богатство на подароци! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: