Спорт

ФОТО: Составот на Македонија за ЕУРО 2020

Сподели:

Ова е составот на Македонија за претстојното ЕП 2020 во фудбал кое започнува денеска, а селекторот Ангеловски се одлучи за овие 26 фудбалери…

Македонија се наоѓа во групата Ц која се игра во Букурешт заедно со Австрија, Украина и Холандија.

 

ФОТО: Албумот на Панини за ЕУРО 2020 – Македонија дел од него!

 

The post ФОТО: Составот на Македонија за ЕУРО 2020 appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: