Вести Македонија

Герила-акција на натпреварот Македонија – Чешка

Сподели:

timthumb

„Шарената револуција“ вечерва изведе нова герила-акција на ракометниот натпревар на репрезентациите на Македонија и на Чешка.

Демонстрантите, за време на натпреварот во салата „Борис Трајковски“, извадија транспарент на кој беше испишана пораката „Шутка не ти гине Никола“.

Вечерва се одигрува реванш-мечот од квалификациите за Светското првенство во ракомет, кое треба да се одржи следната година во Франција.

http://meta.mk/sharenata-revolutsija-so-gerila-aktsija-na-natprevarot-makedonija-cheshka/

Сподели: