Вести Македонија Ударни вести

Граѓаните донираат на отворениот пункт во Скопје за настраданите семејства

Сподели:

 

На плоштадот Македонија во Скопје, од вчера попладне е отворен пункт за донации за семејставата на настраданите во страотните земјотреси што вчера ги погодија Турција и Сирија. 

Граѓани, компании донираат облека, обувки, покуќнина, храна, вода и хигиенски производи за семејствата што во земјотресите останаа без ништо.

Пунктот ќе биде во фунцкија се додека е потребно, а скопјани масовно донираат согласно своите можности.

Сподели: