Хороскоп

ХОРОСКОП ЗА 2018 ГОДИНА

Сподели:

Овен

Работа – Фокусот на падот во полето на кариерата продолжува и во јануари 2018 година. Дополнителна финансиска поддршка може да се очекува од семејството. Патувањето може да ви донесе многубројни можности за напредок што се однесува до финансиите. Позициите на планетата во јануари предлагаат да се посветите на вашата кариера, додека семејните проблеми засега треба да се остават настрана.

Љубов – Ќе имате јасна визија и ќе чувствувате дека сте на вистинскиот пат кога станува збор за љубовта. ќе имате подобро разбирање кон партнерот. За многу од Овните, почетокот на годината претставува крај на љубовната врска во која не се чувствувате пријатно и носи нови и убави почетоци. Оние кои се зафатени низ текот на целата година можат да очекуваат интензивни чувства, но и зголемување на страста кон партнерот. Конечно ќе можете да ги контролирате сопствените емоции и да ги држите нештата под контрола.
Меѓу март и јуни, некои претставници на овој знак ќе одлучат да стапат во брак, додека пак други ќе влезат во сосема нова фаза во врската. Внимавајте на тоа да не бидете понесени од нереални или лажни очекувања. Бидете одговорни за своите постапки и одлуките носете ги совесно. Ќе исчезне болката поврзана со минатото.

Здравје – Може да биде проблематично до 20 јануари. Се советува одмор колку што е можно повеќе.

 

Бик

Работа – Активностите на полето на кариерата ќе доминираат овој месец. Семејството ќе ви ја овозможи потребната поддршка бидејќи вашето напредување на сите ќе им донесе голема радост. Во текот на наредниот месец акцентот преминува на планирање самостоен бизнис и развивање на кариерата.

Љубов – 
Очекувајте хармонија во љубовта. Доаѓа период на голема смиреност, кои ви носи и многу убави искуства. За некои од Биковите, љубовта ќе биде на врвот на листата на приоритети, додека пак за други љубовта ќе биде губење многу време и енергија. Вашата природна чувствителност и интуитивност ќе придонесе да ги зачувате нештата и луѓето кои ви значат.
За оние кои се зафатени, целата година носи поврзаност со партнерот. Ќе го поминете тестот на времето, но и судбината. Целата година ќе чувствувате потреба да донесете задоволство во животот на саканата личност. Љубовта ќе цвета за вас цела година, но угодете си малку и себеси.

Здравје – До 20 јануари здравјето ќе ви биде одлично, а потоа треба да обрнете внимание на имунитетот.

 Близнаци

Работа – Вашата кариера и амбициите ќе бидат во прв пат. Целите поставени од страна на другите ви го диктираат животот овој месец и потребно е повеќе шарм од обично за успехот да биде загаран%D

Сподели: