Алтернатива Музика и Филм Настани

Junior Eurovision: “Дајте музика”со “Green Forces” има скоро 1,4 милиони прегледи

Сподели:

 

„Дајте музика“ на 19 декември ќе се претстават со „Green Forces“, а песната на официјалниот канал Junior Eurovision Song Contest. Всушност, во моментов има скоро 1,4 милиони прегледи.

Музиката за „Green Forces“ ja напиша Роберт Билбилов, а текстот е на Робин Зимбаков. Видеоспотот е на „Вертиго вижуалс“, а во продукција на „Рифенштал“.

Детскиот евросонг ќе се одржи на 19 декември 2021 г. во Париз, Франција.

Да им посакаме многу среќа!

 

Сподели: