Вести Изјави Македонија Ударни вести

Коѕијас на твитер: Една година мој пријателе Никола Димитров

 

Поранешниот шеф на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, на неговиот официјален Твитер профил ја одбележа годишнината од потпишувањето на Договорот од Преспа, со заедничка слика со министерот Никола Димитров.

 

 

„Една година, мој пријателе, Никола Димитров“, напиша Коѕијас.

„Направивме историја, размислувајќи за иднината, мој пријателе!“, му одговори Димитров и ја сподели на неговиот Твитер профил.

Сподели: