Спорт

Кристијано воведува ред во Јунајтед – Го спреми менито за јадење, а ги забрани овие работи!

Сподели:

Кристијано Роналдо штотуку пристигна во Манчестер Јунајтед и веќе започна да ги наметнува своите правила.

Нема сомнение дека Португалецот е голем авторитет и најдобар фудбалер на „црвените ѓаволи“, па затоа не е чудно што речиси се прашува за се.

Како што се наведува, Роналдо го сменил менито според неговиот вкус и на него нема повеќе јаглехидрати, сокови и слатки …

“Роналдо обожава бакалар со салата, традиционално португалско јадење, но на некои соиграчи тоа не им се допаѓа и му велат на Португалецот дека тој не е нутриционист, туку фудбалер. Роналдо обожува октопод, но не и остатокот од тимот. Тој побара од своите соиграчи да се откажат од пудинзите кои традиционално се јадат по ручекот во петок “откри извор од тренинг центарот на Јунајтед.

The post Кристијано воведува ред во Јунајтед – Го спреми менито за јадење, а ги забрани овие работи! appeared first on Спорти.

Powered by WPeMatico

Сподели: