Маж се разнесе со бомба пред американската амбасада во Подгорица

Сподели

Непознато лице синоќа фрли експлозивна направа врз Амбасадата на САД во Подгорица, а потоа со бомба се самоуби пред дипломатското претставништво.

Во инцидентот не е оштетен објектот, но сепак полицијата го блокирала булеварот пред Амбасадата на САД.

По експлозијата Амбасадата на својата интернет страница предупреди граѓаните да го избегнуваат овој реон, пренесе МИА.