Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство

Сподели:

 

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот ФБ профил објави дека имаат ново парламентарно мнозинство.

 

 

Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее! Имаме ново парламентарно мнозинство, напиша Мицкоски на неговиот ФБ профил.

Сподели: