Вести Изјави Ударни вести

Мицкоски: Кој сум јас да му кажам на народот што да прави на референдумот?

Сподели:

-“Кој е Христијан Мицкоски да му каже на народот што треба да прави, да се обидува да го замајува со скапи маркетиншки трикови и странски ПР советници. Кој ми го дал мене тоа право? Моментот кога одбрав да влезам во политиката, свесно одбрав да бидам слуга на тој мој народ и тоа ќе продолжам да бидам.”

Изјави, Христијан Мицкоски 

 

Сподели: